Przedszkole nr 13 w Rawiczu
Asset 1black.png

Rekrutacja

 
zdj (58).jpg

Zasady rekrutacji

Do naszego przedszkola zapraszamy dzieci od 2,5 do 6 roku życia. Rekrutacja trwa praktycznie cały rok. Zapraszamy Państwa również do uczestnictwa w procesie adaptacyjnym Waszego dziecka jeszcze przed pierwszym dniem w przedszkolu. Proces ten ma na celu oswojenie niepokoju związanego z nowym, nieznanym dziecku miejscem. Poznawanie nowego środowiska w towarzystwie rodzica pozwoli dziecku zaadaptować się i poczuć bezpiecznie. Jeśli macie Państwo jakieś pytania bądź wątpliwości zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub odwiedzenia nas w Dolinie Muminków. Aby zapisać swoje dziecko do naszego przedszkola, prosimy o wydrukowanie i wypełnienie formularza poniżej.

Jedna cena, bez dodatkowych opłat

Czesne miesięczne wynosi 350 zł + 100 zł za wyżywienie. Odliczamy 5 zł z kwoty wyżywienia za każdy dzień nieobecności dziecka w przedszkolu. Jeżeli do przedszkola uczęszcza rodzeństwo, to całkowita opłata za drugie dziecko wynosi 300 zł. Jesteśmy otwarci od września do lipca. Czesne za cały rok pobytu dziecka w przedszkolu jest podzielone na 12 miesięcy, ostatnia rata wynosi 300 zł i jest płatna do 10 sierpnia.

Czesne obejmuje również wszystkie dodatkowe zajęcia, których spis, wraz z planem zajęć, znajdziecie Państwo tutaj.  Materiały plastyczne na cały rok, drobne upominki od Mikołaja, Aniołka i Zajączka, atrakcje z okazji dnia dziecka, zdjęcia z wydarzeń,  przedstawienia teatralne, a także wycieczki również wliczone są w czesne.

 
zdj (55).jpg

Posiłki

Żywienie ma ogromny wpływ na zdrowie i rozwój malucha, którego organizm intensywnie się rozwija. Właśnie dlatego wszystkie posiłki przygotowujemy na miejscu, korzystając z owoców i warzyw z naszego własnego ogrodu i naszej spiżarni. Nie używamy konserwantów i polepszaczy smaków, bardzo dbamy o, to by nasze maluchy jadły zdrowe i pełnowartościowe posiłki przygotowane z sezonowych ekologicznych produktów. Dzienne wyżywienie składa się ze śniadania, drugiego śniadania (przekąska owocowo-warzywna), dwudaniowego obiadu i podwieczorku. Środy i piątki to w Dolinie Muminków dni bez mięsa. Tygodniowy jadłospis znajdziecie Państwo na tablicy wiszącej w naszym przedszkolu. Posiłki to również świetna okazja, aby uczyć się samodzielności i dobrych manier, najmłodsi poznają więc podstawowe zasady zachowania przy stole.

 

  • 9:00 - 9:30 - śniadanie (codziennie 2-3 rodzaje pieczywa + do wyboru sery, wędliny, warzywa, dżem lub miód+ herbatka owocowa)
  • 11:00 - 11:20 drugie śniadanie (owoce, warzywa, owoce suszone, orzechy, nasiona)
  • 13:00 - 13:45 - obiad (zupa+drugie danie)
  • po 15:00 podwieczorek

Dzieci na diecie eliminacyjnej (np. bez laktozy bez glutenu) otrzymują pełnowartościowe posiłki po ustaleniu menu właściwego dla dziecka (nie ma potrzeby przynoszenia swojego wyżywienia).

Dawkę słodkości zapewniamy dzieciom przy pomocy naturalnych cukrów zawartych w owocach i innych zdrowych przekąskach, dlatego prosimy Państwa, aby dzieci nie przynosiły do Doliny Muminków cukierków, batoników, żelek i innych słodyczy. Dziękujemy!