Przedszkole nr 13 w Rawiczu
Asset 1black.png

zdj (33).jpg

Jesteśmy jednym z najstarszych w Polsce, działającym bez przerwy, przedszkolem niepublicznym. Od 1988 r. tworzymy w Rawiczu miejsce przyjazne dzieciom i ich rodzicom, ponieważ wiemy jak ważne dla nich, jest płynne przejście z bezpiecznego otoczenia domu do pełnej wyzwań szkoły. Przy pomocy naszego autorskiego programu nauczania wychowujemy śmiałych i świadomych ludzi. Wierzymy, że jest to możliwe dzięki wspieraniu rozwoju kompetencji dziecka i wzmacnianiu jego kontaktu z otoczeniem. Dziecko kończące edukację w naszym przedszkolu jest gotowe do podjęcia nauki w szkole, posiada własne wartości, jest ciekawe świata i otwarte na to, co nowe. Dzięki rozwijaniu małych skrzydeł dajemy naszym podopiecznym szansę na przyszłość wysokich lotów.
W naszym przedszkolu bardzo dbamy o ciepłą i domową atmosferę. Nasza wykwalifikowana kadra pedagogiczna dba o, to aby proces uczenia się był dla dzieci czymś ciekawym, a przede wszystkim przyjemnym. Dobrze wiemy, że wiedza zdobywana poprzez zabawę cieszy nasze przedszkolaki najbardziej.

W naszym autorskim programie nauczania główny nacisk kładziemy na rozwijanie wyobraźni oraz doskonalenie kreatywnego myślenia i działania.

Program edukacyjny uwzględnia harmonijny rozwój naszych wychowanków: intelektualny, fizyczny, społeczny i twórczy. Każde dziecko ma zapewnioną pomoc logopedyczną, a zajęcia grupy 6-latków obejmują takie zagadnienia, jak rozwój myślenia matematycznego wraz z logiką matematyczną, globalne czytanie, malarstwo sztalugowe, zajęcia teatralne z uwzględnieniem metod zaczerpniętych z programu Odyseja Umysłu.

Krystyna Bidowaniec

Założyciel przedszkola i dyrektor, nadzór pedagogiczno-dydaktyczny,  zajęcia umuzykalniające, nauczyciel i opiekun grupy Włóczykijów, 6-latków.

Renata Domaniecka

Logopeda, nauczyciel i opiekun grupy Włóczykijów, 6-latków

Katarzyna Czemarmazowicz

w-ce dyrektor, sprawy organizacyjno-administracyjne, trener Odysei Umysłu